Postup

Skôr ako sa nasťahujete, si prejdeme zopár krokov

Výber pozemku

Máte už vybratý pozemok? Alebo o jeho kúpe stále uvažujete? Povedzme si zopár dôležitých faktov pred jeho kúpou.
Samozrejme ako prvé kritérium, by mala byť lokalita. Miesto kde budete bývať a stane sa Vaším domovom, nemožno podceniť. Máte blízko pracovisko, školu, obchody, infraštruktúru, nevadí Vám každodenné cestovanie? Toto sú otázky, ktoré je dôležité si zodpovedať skôr ako sa posuniete ďalej.

Výber lokality

Ak máte už vybratú lokalitu a možno aj konkrétny pozemok, zistite si v katastri nehnuteľností, či daný pozemok je stavebný či poľnohospodársky. Poľnohospodársky pozemok môže byť orná pôda, záhrada alebo lúka.
Ďalej je potrebné navštíviť stavebný alebo obecný úrad a vyžiadať si územný plán. Môže sa stať, že v danej lokalite nebudete môcť stavať, pretože obec alebo mesto má už iné plány. Tiež si zistite pripojenie pozemku k inžinierskym sieťam, pretože Vám to môže navýšiť rozpočet.
Ďalším krokom, je veľkosť pozemku. Mali by ste vedieť, že Váš sen o vysnívanom dome sa môže rozplynúť, ak sa rozhodnete pre prílš malý, alebo úzky pozemok. Ideálna veľkosť pozemku je, ak zastavaná plocha je 30% z celkovej plochy pozemku. Treba dávať pozor pretože vzdialenosť od suseda by mala byť minimálne 2m a od prístupovej komunikácie aspoň 3m.

Výber projektu

Kedže máme s projektami dlhoročné skúsenosti, radi Vám v tejto otázke poradíme. Ponúkame Vám projekty obľúbených domov, ktoré sú kompatibilné a sedia na väčšinu pozemkov.

Naša cenová ponuka

Vybrali ste si projekt domu a chcete vedieť koľko Vás to presne bude stáť? Každý klient je individuálny a po výbere domu a vybratí materiálov Vám vypracujeme Vašu cenovú ponuku.

Financovanie

Platobné podmienky u nás:
1, záloha 5000 EUR pri podpise zmluvy o dielo,
2, záloha 90% po vydaní stavebného povolenia, pri zaradení domu do výroby- podpis zmluvy,
4, zvyšnú časť 10% z ceny domu pri odovzdaní domu. Z tejto čiastky Vám odrátame ceny projektov.

Zmluva o budúcej zmluve a objednávka projektov

Ak už máte pozemok, či už kúpený alebo len vybratý, môžeme pristúpiť k ďalšiemu kroku a to k zmluve o dielo. Táto zmluva sa podpisuje, na objednávku projektovej dokumentácie, ktorá je potrebná na podanie stavebného povolenia.

Žiadosť o stavebné povolenie

S projektami od nás žiadate Stavebný úrad o stavebné povolenie.

Objednávka domu a konečná špecifikácia

Medzičasom si prechádzame Vaše požiadavky, čo sa týka vybavenia domu, výber materiálov, okien, dverí a po spoločnej dohode, si odsuhlásíme finálnu ponuku.

Výroba domu, stavba základov a montáž domu

V prípade, že si objednáte stavbu základov u nás, my Vám ju vyhotovíme. Zároveň sa vyrába Váš dom vo výrobnej hale.

Odovzdanie domu a záruka

Ak už máte základovú dosku hotovú, môže začať tá najlepšia časť a tou je stavba Vášho vysnívaného domu. S dokončením netrvá viac ako 30 dní. Vaša účast nie je vôbec nevyhnutná, avšak našim klientom robí veľkú radosť sledovať, ako sa za pár dní môže zmeniť pozemok na domov.