Prečo sú drevostavby čoraz populárnejšie?

Prečo sú drevostavby čoraz populárnejšie?
26. októbra 2017 vibration
In Drevodomy

Drevostavby sú v poslednom čase veľmi populárnym riešením. Prečo? Tu je niekoľko dôvodov:

Rýchlosť výstavby- úspora nákladov na bývanie

Šetria Váš čas, energiu a peniaze. Výstavba klasického murovaného domu býva zdĺhavá a únavná. Ak sa rozhodnete pre stavbu montovaného drevodomu, bývate oveľa rýchlejšie vo vlastnom, čím ušetríte náklady na prenájom a cestovanie na stavbu a v neposlednom rade svoju energiu a čas. Oproti murovaným stavbám, sa drevodomy môžu stavať aj v zime, kedže ide o suchú výstavbu, nepotrebujú “vymrznúť“ a “preschnúť“, čím sa opäť šetrí čas. Klasické murované domy sa v priemere stavajú 1 až 2 roky, pričom my Vám dom postavíme za 1 mesiac od dokončenia základovej dosky.

Úspora energií

Kedže ceny energií nám z roka na rok rastú, je výhodné sa rozhodnúť práve pre stavbu týchto drevodomov.
Vďaka ich tepelnoizolačným vlastnostiam sú vhodné na stavbu nízkoenergetických domov, čím Vám umožňujú dosiahnuť až dvojtretinové úspory. Tieto domy sa vykúria omnoho rýchlejšie ako klasické murované domy, kedže sa zohrieva iba vnútorný priestor, nie masívne obvodové steny. Tak prečo neušetriť ak je to možné?

Ekologickosť

Drevo je prírodný materiál a obnoviteľný zdroj. Naše drevostavby sú ohľaduplné k životnému prostrediu, pretože drevo na svoj rast spotrebuje škodlivé CO2, ktoré sa pri výrobe produkuje a strom taktiež pri svojom raste vytvára kyslík. Pri výrobe materiálov ako sú tehly, betón, oceľ ktoré sú potrebné na klasickú stavbu domu sa spotrebuje oveľa viac energie ako na drevený trám našich domov.

Tenšie steny a tým aj väčší vnútorný priestor

Naše drevodomy majú oproti klasickým murovaným stavbám oveľa tenšie steny, pri zachovaní rovnakých tepelnoizolačných vlastnostiach. Preto pri rovnakých vonkajších rozmeroch, môžete pri dome s rozlohou napr 120m2 získať jednu miestnosť navyše.

Zdravé prostredie v dome

Naše drevodomy sú nielenže ekologické ale aj zdravotne neškodné. Používame drevo ako konštrukciu a na opláštenie prírodný materiál Fermacell, čím je v dome čistý vzduch a vytvárame zdravé bývanie.

Požiarna odolnosť

Je mýtom, že drevostavby horia rýchlo. Opak je pravdou. Pri našich testoch, drevodom horel aj hodinu a nedošlo k žiadnemu poškodeniu.